Ljubljana je glavno in največje mesto Slovenije. Odlikujejo jo številne kulturno-zgodovinske in naravne znamenitosti. Mestni trg s stolnico, mestno hišo, škofijskim dvorcem in z Robbovim vodnjakom v sredini, velja za enega najlepših baročnih ambientov v Srednji Evropi.
Trg so začeli oblikovati kot razširjeno ulico že v srednjem veku. V 15. stoletju je bil že večinoma obzidan in na njem je že stala mestna hiša, prednica sedanje. Parcele ob trgu so bile dolge in ozke, zgradbe so bile praviloma s tremi okni obrnjene na ulico. V 16. in 17. stoletju so bile sezidane prve patricijske in plemiške hiše, ki so zavzele po dve ali tri parcele skupaj in porušile do takrat izrazito enoten zazidalni sistem. Baročna prenova ob koncu 17. stoletj in zlasti v 18. stoletju ni spremenila urbanistične zasnove Mestnega trga, temveč je zapustila sledove predvsem v njegovi arhitekturi. Sezidane so bile nove reprezentativne baročne palače in cerkvene zgradbe, med najpomembnejšimi mestna hiša, škofijski dvorec in stolnica. Od baročne dobe naprej se Mestni trg ni bistveno spreminjal. V prvi polovici 19. stoletja, ko so porušili mestno obzidje, je bil povezan s Poljanskim predmestjem na vzhodu, na južni strani pa se je zlil s Starim trgom. Trg je bolj prizadela popotresna obnova. Takrat so srednjeveško ozko in zavito Špitalsko ulico razširili, izravnali in jo na novo obzidali z visokimi stavbami. Mestni trg se je tako odprl za poglede od zunaj in cilj pogleda v notranje mesto je postal Robbov vodnjak. Mestni trg ima v tlorisu obliko polmeseca. Najširši del in središče baročnega trga je mestna hiša ali rotovž in znamenit baročni Robbov vodnjak. Južno od Rotovža se na obeh straneh Mestnega trga nizajo velike patricijske in meščanske hiše, ko so bile v 17. in 18. stoletju zgrajene v baročnem slogu. Od Rotovža naprej se Mestni trg oži vse do Tranče.
Na tem najbolj ozkem delu nekdanjega obzidanega mesta, kjer se Ljubljanica najbolj približa Grajskemu griču, je stičišče treh delov stare Ljubljane: Starega, Mestnega in Novega trga. Mestni trg leži skoraj vzporedno z reko Ljubljanico in Cankarjevim nabrežjem ter se razprostira pod vznožjem slikovitega Grajskega griča z Ljubljanskim gradom.
Ali želite, da se vaša namestitev, gostilna, lokal, storitev ... predstavi na tem mestu po ceni 300€ za celo leto?
Prostor je samo za enega ponudnika!
Vaša predstavitev se bo pojavila na Ljubljana - Mestni trg in tudi na vseh krajih/izletih, ki spadajo v okviru Ljubljana in to samo za 300€ na leto.
Kaj vse dobite za to ceno:
1. Večjo prepoznavnost (Poročila o obisku)
2. Povečano možnost, da nekdo najame, kupi, rezervira vašo storitev/produkt
3. Možnost za višjo pozicijo v iskalnikih (Google) zaradi povezave na vašo spletno stran
info@kraji.eu
Pomembni na zemljevidu Slovenije
Fotografije
Mestni trg s pogledom na Stritarjevo ulico in Ciril-Metodov trg
Pogled proti Ciril-Metodovim trgom
Začetek Mestnega trga
Mestni trg
Mestni trg 26
Mestni trg 25
Ribja ulica med Mestnim in Ribjim trgom
Mestni trg - Zahodna stran
Ljubljana - Zelena prestolnica Evrope 2016
Restavracija Robba
Mestni trg v Ljubljani
Odcep za Krojaško ulico pri Zlatarni Celje
Mestni trg 6 - Dvorec Trebnik, Smile
Mestni trg 8
Mestni trg 8 - L'Ocittane, Honeyhouse
Mestni trg 8
Mestni trg 8 - Piranske soline
Mestni trg 8 - La Chocolate, Viktor Barlič
Ljubljana - Mestni trg
Güjžina - Duša Panonije
Mestni trg v smeri Starega trga
Mestni trg
Mestni trg 11 - Čokoladnice Cukrček
Mestni trg - Južni del
Mestni trg, Stari trg, Pod Trančo
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mestna hiša (Rotovž)
Mesta galerija Ljubljana
Zgodivnski arhiv Ljubljana