Cerkev svetega Martina je župnijska cerkev župnije Moravče. Nahaja se na osrednjem moravškem trgu, obdajata jo krožna cesta in spominski park. Mogočna zgradba z dvema zvonikoma na griču že od daleč naredi veličasten videz. Največja vrednost sta Layerjevi deli, ki sta oljna slika sv. Martina in križev pot.
Današnja cerkev je bila sezidana v različnih arhitekturnih obdobjih. Najstarejši zidani temelji sodijo v čas romanike v 13. stoletje, kar potrjujejo izkopani zidovi kostnice iz tistega časa, ki so ohranjeni na severnem delu cerkve ob kapeli Lurške Matere Božje. Na temeljih romanske cerkve je bila sezidana cerkev v poznogotskem slogu v 16. stoletju, katere sledovi so vidni v okenskih okvirjih, strešnem sklepnem zidu prezbiterija ter talnem zidu zakristije. Leta 1740 so poznogotsko cerkev barokizirali in ji po potresu leta 1895 dozidali sedanja zvonika in novo zahodno fasado po načrtih arhitekta R. Jeblingerja.
Leta 1902 so kot oporni zid severni steni cerkve prizidali kapelo Lurške Matere Božje. Leta 1995 so po načrtih arhitekta Vladimirja Brezarja dodali kapelo božjega služabnika Friderika Ireneja Baraga na južni steni cerkve. Veliki oltar je lesen in iz poznega baroka. Osrednje mesto ima kip sv. Martina, ob njem so kipi škofov sv. Brikcija in sv. Remigija ter apostolov sv. Petra in sv. Pavla. Daritveni oltar je bil izdelan leta 1974 iz marmorja po načrtih arhitekta Antona Bitenca. Križev pot je delo slikarjev Layerjev iz leta 1751.
Krstilnica iz leta 1961 je narejena po načrtih arhitekta Valentinčiča in stoji pod misijonskim križem. Vitraža blaženega Antona Martina Slomška in božjega služabnika Barage v oknih zahodne fasade cerkve iz leta 1982 sta delo Stojana Višnarja po načrtih slikarke Veselke Šorli Puc. K cerkvi sv. Martina so obrnjena pročelja občinske zgradbe in strnjeno zidanih trških hiš.