Moste se razprostirajo na območju Kranjsko Sorškega polja. So največje naselje v Občini Komenda. Kraj je pomembno prometno križišče in je dobil ime po številnih mostovih čez potok Tunjiščico in reko Pšato. Slikoviti videz vaškega jedra se je ohranil okoli cerkev sv. Boštjana.
Baročno podružnična cerkev sv. Boštjana v nasprotju z župnijsko cerkvijo svetega Petra v Komendi s svojo lego ne prevladuje nad naseljem, temveč se, umaknjena na zahodni del čez potok Tunjščica in blizu izliva v reko Pšato, vključuje v kraj. Cerkev je zaradi potresa leta 1895 utrpela veliko škodo. Slikar Matija Koželj je po obnovi poslikal s slikami po legendi življenja mučenca svetega Boštjana in rastlinsko ornamentiko zvezdnati, gotski in z rebri obokani prezbiterij. Obnovitvena dela so se na cerkvi pričela leta 1995 in končala leta 1996. V prednjem delu ladje leži grobnica znanih prednikov moščanske rodbine Bobič. Akademski slikar Rado Zoubek iz Ljubljane je obnovil podobe Čeferinovega križevega pota in sliko Marije Vnebovzete, restavratorski center pa je restavriral dotrajano fresko sv. Jurija. Na akademiji za likovno umetnost v Ljubljani so restavrirali kip Matere Božje z Jezuščkom v naročju ter ga dali nazaj na nekdanje mesto v atiki glavnega oltarja. Restavratorka iz Ljubljane je v okna vgradila lastne barvne vitraže s podobami svetega Boštjana, svetega Roka, svetega Petra in svetega Frančiška. Južni stranski oltar svetega Roka in leseni glavni oltar svetega Boštjana sta bogato posrebrena in pozlačena ter gotovo iz iste delavnice. Bližnjo baročno župnijsko cerkev sv. Petra v Komendi je zgradil Gregor Maček. Načrte za prižnico in glavni oltar je naredil Franc Jelovšek.
Znamenite so Bambinijeve slike iz leta 1727 in počivališče relikvij rimskega mučenca sv. Urbana pod oltarno menzo, kamor so jih položili leta 1753. Okolico cerkve krasijo tri čudovite lipe. Prva, najstarejša lipa, je stara že več kot 700 let.