Tromejnik je kulturnozgodovinski spomenik, ki se nahaja v bližini naselja Trdkova na Goričkem, v severovzhodnem delu Slovenije. Je geografska točka na tromeji Avstrije, Slovenije in Madžarske. Vsaka stran piramidastega spomenika ima grb ene izmed mejnih držav, ki je obrnjen v smeri tiste države. V bližini tromejnika je počivališče za pešce in kolesarje, ki je postavljeno v senci pod lipami. Iz urejenega parkirišča po gozdni učni poti do tromejnika vodi pešpot, ki jo spremljajo informativne table.
Naravoslovna gozdna učna pot Tromejnik ima izhodišče na parkirnem prostoru pod Tromejo. Dolga je 2600 metrov, poteka krožno in traja približno dve uri. Učna pot obsega 13 zanimivih učnih točk, ki so naslednje: analiza rasti drevesa, les na Goričkem, orgle dišav, ptiči na Goriškem, tromejnik, obnova gozda, prehranjevalne verige, gozd in voda, koža našega planeta, travniki, močvirski travniki, lovski objekti, vremenska postaja in ribnik – mlaka. Na območju ribnik – mlaka vidimo poseg človeka, ki je travnik z izvirsko vodo z zajezitvijo spremenil tako, da je iz njega nastal ribnik.
Mlaka je vodni ekosistem umetnega ali naravnega nastanka. Pomemben je odtok in dotok sveže in s kisikom bogate vode. V mlaki je vrstna pestrost zelo velika, če ni v ospredju gospodarski vidik (gojenje določenih vrst rib). Pomembna je prisotnost rastlinskega sveta. Pri majhnih vodnih površinah pomeni prekinitev dotoka sveže vode ogrevanje vode in siromašenje s kisikom. Ribnik postane mlaka, ko se prične zaraščati. Temu primerno se spremeni tudi rastlinski in živalski svet (kačji pastirji, žabe, rogoz, ločje, druge visoke trave...). V zimskih mesecih je ribnik - mlaka zamrznjen.